Boşanma Avukatı

alanya avukat bürosu

Boşanma avukatı tutmak kahredici bir durum olabilir. Sonuçta; boşanma avukatınız, özel hayatınızla ve nihayet boşanmanızla ilgili en mahrem bilgileri öğrenip en iyi kararları vermenize yardımcı olacak uzman olmalıdır. Bir avukat, boşanma sürecinize baştan sona dahil olabileceği gibi sizinle çok sınırlı bir şekilde de çalışabilir.
Genellikle, siz ve eşiniz kendi boşanma sözleşmesi hazırlama yeteneği konusunda kendinize güveniyorsanız, bir avukat ihtiyacı; ön tavsiye ve bilgiler, nihai değerlendirme ve geri bildirimle sınırlandırabilir.
Boşanma avukatı tutmak istediğinizde, kötü olan “boşanma” sözcüğünün yanında iyi bir avukat bulana kadar ya ofis ofis gezip konuyu müzakere etmeniz, ya da internetteki avukat reklamları aracılığıyla kafanızı yormanız gerekecektir.
Aile hukukunda deneyimli bir avukat tutmanız gerekiyor.
Çalıştığınız avukat, anlaşılması çok zor olan hukuki belgelerin resmi ve teknik diliyle değil düz konuşma dilinde süreci anlatması gerekiyor.
Avukat, güvendiğiniz ve rahat hissettiğiniz birisi olmalıdır, çünkü kendiniz ve evliliğiniz hakkında son derece kişisel bilgiler ortaya koymanız gerekebilir.  Bu konuda Avukat olarak seçtiğiniz kişi dışardan tarafsız bir gözle olayları değerlendirip herkes için mâkul bir sonuca varabilir.

Eğer küçük çocuklarınız varsa, boşanmanız sırasında öncelikle çocuğunuzun ihtiyaçlarını koymanız ve çocuk desteğine karşı makul olmayan taleplerde bulunmamasına ya da ikna edici çocuk velayeti ve ziyaret düzenlemeleri yapmanıza yardım edeceğini açıklayan bir avukata bakınız.
Ve son olarak, avukatınızın uygun beceri ve deneyimde olması gerekir.

UYGUN BECERİ VE DENEYİM
Eski bir atasözü, “At sahibine göre kişner” diyor. Bu deyiş, avukat için başka herhangi bir profesyonel için olduğu gibi doğrudur. Bir aile hukuku avukatı seçtiğinizde, sizin için işi yapmak için gerekli yasal becerilere ve bilgiye sahip bir dost edinirsiniz.

Boşanma sözleşmenizin müzakeresinde yardıma ihtiyacınız varsa, ideal avukat bir problem çözücüdür, insanlarla iyi çalışır, uzlaşmaya yatkındır ve mahkemede rahattır. Siz ve eşinizin mahkemeye çıkma niyetiniz olmamasına rağmen, bir avukatın dava kaydı ve mahkemede başarı hikayesi, eşinizin avukatıyla bir görüşme yapma kabiliyeti bir miktar katkıda bulunabilir.
En başından beri boşanma davasına başladığınızı biliyorsanız, mahkeme salonunda deneyim sahibi bir avukat isteyin. Tüm avukatlar her konuda uygun donanıma sahip olmayabilir.
Görüştüğünüz avukat, yargı alanınızdaki aile hukuku hakimlerini tanıyorsa çok yararlıdır. Davanıza bakma ihtimalinin yüksek olduğu hâkimin mahkeme salonundaki tarzını ve hakimin sizininkine benzer önceki davalar üzerinde nasıl karar verdiğini bilmek avukatınıza hukuki stratejisini ve stilini o hakime uyarlamaya yardımcı olur.

Avukat tutma kararınızda avukatın çok iyi ofisi var diye aldanmayın. Pahalı bir binadaki süslü bir ofis, avukatın hukuksal becerilerinin yeterliliği hakkında hiçbir şey söylemez.
Aynı zamanda, bir avukata yasal temsilciliğinizin ihtiyaçlarınıza uygun veya yüksek kaliteye sahip olduğuna dair hatrı sayılır para ödediğiniz için, avukatın fiziksel görünümünün sizi etkilemesine de izin vermeyin.

Mali durumunuz karmaşıksa, anlaştığınız avukat boşanmanızla ilgili konuları veya kanunları sağlam bir şekilde anlatmalı, maliye uzmanı gibi bilgiye sahip diğer avukatlar veya finansal uzmanlarla yakın bir şekilde çalışmalıdır. Unutmayın, boşanma sözleşmenizin müzakeresi, evliliğinizi sona erdirmek gibi finansal konulardır.

Boşanmak için evraklarınızı gözden geçirmekten daha fazlasını yapması için bir avukata güveniyorsanız, kişisel hayatınız, evlilik ve maliyelerinizle ilgili ayrıntıları paylaşmaya hazır olmanız gerekir. Bu nedenle, sizi temsil eden kimseye rahatça güvenmeniz gerekecektir.

Buna ek olarak, avukatınız boşanmanız üzerine temel felsefenizi veya tutumunuzu paylaşmalı ve desteklemelidir. Örneğin, işleri olabildiğince sakin, karşılıklı ve kayıt dışı tutmak istiyorsanız, “katı kuralları olan” avukatlardan kaçının.
Avukatınızı terapistinizle veya akıl hocanızla karıştırmayın. Avukatla görüşme saati arttıkça, yasal bir soruyla aramanın veya eşiniz hakkında şikayet etmenize bakılmaksızın genellikle ücret artar.

Ödeme:
Hukuki yardıma harcayacak çok paranız yoksa, tecrübeli bir profesyonel yerine nispeten deneyimsiz bir avukat tutmanız gerekebilir. Yeni avukatlar, yıllardır kanunen uygulayan ve halihazırda sağlam itibara sahip avukatlara göre daha az maliyetli olma eğilimindedir. Bununla birlikte, gelecek vaat eden acemi avukatlarla çalışmak potansiyel bir avantaja sahiptir. İyi bir şöhret oluşturmak isteyen avukat, deneyimli bir avukata kıyasla biraz daha fazla çalışmaya razı olabilir.

Çoğu aile yasası avukatı, boşanmanızın gerektirdiği toplam zaman ve emek miktarına dayanarak sabit bir ücret almayı kabul eder.
Boşanmayı davasını nihayetlendirmek için ne kadar zaman gerektiği tahmin etmek zordur, çünkü hiçbir avukat boşanmanın nasıl gerçekleşeceğini tam olarak bilmemektedir.
Hukuki gereksinimleriniz çok spesifik ve çok sınırlıysa, danışma ücreti kabul etmek isteyen bir avukat bulabilirsiniz, örneğin, sadece doldurmanız gereken bazı evraklara ihtiyaç duyarsınız.
Bir avukatın dava ücreti kırsal ve ya kentsel olup olmadığımıza da bağlıdır.

Alanya Avukatavukat telefonboşanma avukatı