Dilber Evin Barkın Yok mu?

Günlerdir konuşulan ve tanıtımlarıyla sosyal medyayı esir alan Yılmaz Erdoğan’ın senaryosunu yazıp başrolünü paylaştığı Inci Taneleri’nin ilk bölümü büyük beğeni topladı. Milyon dolarların uzaya savrulduğu bu günlerde evsiz Dilber’in mutluğu uzayda değil ailede araması, sağdan sola herkesin moraline iyi geldi. Birleştirici etkisinden dolayı ödül ve teşekkürü çoktan hak etti. Dizi, kadın cinayetini normalleştirdiği iddiasındaki eleştirmenleri yanılttı. Dilber de bizi uzaya götürecek mi? Uzaydaki biricik gururumuz Alper izleyemedi yazık oldu. Alanya’da satılık lüks villa fiyatları,1 milyon dolardan başlamaktadır. Bu nedenle, 55 milyon dolarla, Alanya’da yaklaşık 55 tane lüks villa satın alınabilir.

inci Taneleri Eleştiri

Vurdu kırdı sahneleri müsamere havasında. Dilber’in saniyeler içinde aşık olacağı Azem rolünü Kenan İmarzalıoğlu şahlandırırdı. Hikaye Düğmeci ailesinin tüm fertlerini çok çabuk sarıyor. Görüntü yönetmeni çok başarılı. Saç / Makyaj çok çok başarılı. Mezarlık sahnesinde ezan sesinin frekansla devam etmesi çok etkileyici. Dilberin dansa başlamadan önceki selamlama sahnesinde tepedeki kırmızı ışığın ekranının sağından sola doğru Dilber’in eliyle senkronize hareketi olağanüstü başarılı. Angara Havası filmin önüne geçmiş. Erkal abimize Helal olsun. Konusuna gelince kız evlat huysuz, erkek daha huysuz; kabahatini de velisi üstlenmiş.  

inci Taneleri Dava

Ankara Seymenler Kulübü Derneği Başkanı Şerafettin Demir, Ankara kültürünü yanlış tanıttığı gerekçesiyle Dilber karakterine Avukat ile hukuki haklarını kullanarak dava açacak.

Peki İnci Taneleri aleyhine kim dava açtı? İnci Taneleri dizisi, payvon sahneleriyle ortalığı karıştırdı. 

Tanıtım videosunun yayınlandığı günden bu yana adından söz ettiren İnci Taneleri dizisindeki pavyon sahneleri ve dansları büyük etki yarattı. “Pavyon dans kursu” açılmasına da tepki gösteren Demir, bu durumun genç kızları cesaretlendirdiğini ve Ankara için utanç verici olduğunu vurguladı.

“Pavyon kültürü Ankara için gurur duyulacak veya ön plana çıkarılacak bir konu değil. Aslında Ankara denilince akla pavyon gelmesi başkent Ankara’mız için ayıptır. Pavyonlar düşük ahlaki değerlerin, kadınların sömürülmesinin, mafyanın sembolüdür, Çürüme merkezleridir. Onları dizi ve filmlerle ön plana çıkararak cesaretlendirecek başka bir şey bulamayan zihniyetler! Kurtuluş Savaşı’nın merkezi olan Ankara’mız pavyon kültürüyle değil, bir ülkenin kurtuluşunun ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun en önemli unsuru olan ve Oğuz geleneğinin yaşatılmasını sağlayan SEYMENLİK kültürüyle hatırlanmalıdır. Dizinin yayından kaldırılması yasal haklarımızı avukat ve mahkeme yoluyla savunacağım.

Ankara Seymenler Kulübü Derneği Başkanı Şerafettin Demir

İnci Taneleri Künye

Gerçek Hayat, Hikayelerden Esinlenir. 
 • Görüntü Yönetmeni: Cengiz FAZLIOĞLU
 • Senaryo: Yılmaz ERDOĞAN
 • Yönetmen: Şenol SÖNMEZ
 • Uygulayıcı Yapımcı: Nükhet KARVANLI
 • Dans koreografi: Elif EROL
 • Yapımcı: Necati AKPINAR
 • Müzik: Ender GÜNDÜZLÜ – Metin ARIGÜL – Can SANIBELLİ – Şahin KURNAZ
 • Resmi Site: KanalD

Inci Taneleri Nerde Çekiliyor?

Dizi Beyoğlu, Balat, Karaköy, Taksim, Kadıköy, Üsküdar gibi semtlerde çekilirken, pavyon sahneleri Ankara’nın Çankaya ilçesindeki “06 Pavyon” mekanda çekiliyor.

Dilber Şarkılar

 1. “Gemileri Yakarım”  Erkal Sonel
 2. “Gahırlı Sille”  Erkal Sonel
 3. “Hele Bakın Kim Gelmiş”  Cengiz İmren

Inci Taneleri Oyuncuları

Azem | Yılmaz Erdoğan/Azem Yücedağ

“Her yere yağmur yağar, ancak yıldırım bir noktaya çarpar.” Her şey Azem Yücedağ’ın Dalaman Açık Cezaevi’ne girmesiyle başladı ve şu sözlerle başladı: 10 yıl sonra cezaevinden tahliye edilen Azem’in ilk durağı eşinin mezarıydı. Azem’in yıllar sonra elinde sarı papatyalarla karısının mezarında şiir okuduğu anlar seyircinin yüreğine dokundu. Bölümde ortaya çıkan önemli detaylar arasında çocuklarını bulup yepyeni bir hayata başlamak isteyen Azem’in aslında masum olduğu da anlatılıyor.

Dilber | Hazar Ergüçlü

Hazar Ergüçlü, KanalD “inci taneleri” dizisi “Dilber” rolündeki oyunculuk becerileriyle övgü topladı ve Türk eğlence sektörünün önemli isimlerinden biri haline geldi.

Dizi, Dilber’in tanıtımıyla Türkiye’de sıcak bir konu haline geldi ve çok konuşuldu. Pavyon dansından etkilenen Dilber’in hikayesi yürek burktu. 18 yaşında sevmediği bir adamla evlenmek zorunda kalan Dilber, yaşadıklarını Azem’e anlattı. Yıllarca boşanmak istemesine rağmen boşanamayan ve hala kocası Zahir’in tacizine maruz kalan Dilber’in Azem’le ilişkisinin ne olduğu sorusu diziye olan merakı artırdı. Dilber’in restoranda kocası Zahir’e kadına yönelik şiddeti kınayan sözleri, kadın cinayetini normalleştirdiğini iddia edenleri şaşırttı.

Hazar Ergüçlü, 1 Ocak 1992’de Kıbrıs’ın Lefkoşa şehrinde doğdu. Lefkoşa Belediyesi tiyatro faaliyetleri olan Ergüçlü, Derviş Zaim’in yönettiği “Gölgeler ve Suretler” filmiyle profesyonel oyunculuğa adım attı. 

Kuzey Güney dizisinde Simay karakteri ile başarılı performans yakaladı. Açlık Doymak filmindeki başarısı ile oyunculuk kariyerine emin adımlarla devam etti. Hazar Ergüçlü, Med Cezir dizisinde Eylül, Yüksek Sosyal dizisinde Cansu rollerindeydi. Emre Erdoğdu Kar filmindeki performansıyla 24. Adana Altın Koza Film Festivali’nde Gelecek Vaat Eden Genç Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazandı. 2018 yılında çekilen ve Cannes’da Altın Palmiye için yarışan Ahlat Ağaç’ta Hatice rolüyle yeteneğini bir kez daha kanıtladı.

Piraye | Selma Ergeç

Sis ve Gece, Ses filmlerinde Kalp Ağrısı adlı dizide “Azize” karakterini, Muhteşem Yüzyıl adlı dizide 3 sezon “Hatice Sultan”ı başarıyla canlandırdı. Emre Altuğ’un “Gidecek Yerim mi Var” şarkısının video klibinde yer aldı. Böyle Mi Olacak, Yarım Elma, Şöhret, Körfez Ateşi ve Hırçın Kız gibi dizilerde yer aldı. Asi dizisinde “Defne” karakterini canlandırdı ve bu diziyle tanındı. 

Kubilay Aka/Cihan

Nergis | Yasemin Baştan

Yasemin Baştan, 18 Şubat 1972’de İstanbul’da doğdu. Mimar Sinan Üniversitesi Tiyatro Bölümü 1993 mezunudur. Rol aldığı oyunları arasında “Ferhat”, “Bedava mı Sandın?”, “Herkesin Gözü Önünde” ve “Kadınlar, Filler ve Saireler” yer alıyor.

Baştan, 1995 yılında Bizim Ev adlı televizyon dizisiyle kamera karşısına geçti. İkinci Bahar, Yeditepe İstanbul, Avrupa Yakası, Yaprak Dökümü, Bir Aşk Hikayesi ve Gönülçelen gibi birçok dizide rol aldı. “Neredesin Firuze”, “Organize İşler” ve “Vizontele” filmleri yer aldı.

Kasım | Güven Kıraç

Nusret | Rıza Kocaoğlu

Zerre | Orkuncan izan

Zahir | Mustafa Yıldıran

Ayça | Ülkü Hilal Çiftçi

izzet | Furkan Rıza Demirel

İzzet, Üniversitede arkeoloji okuyor. Otel resepsiyonunda çalışıp harçlığını kazanıyor. Inci taneleri dizisini izleyiciye sevdiren akıllı cümleler kuruyor. Pavyona beyaz yaka memur kesiminin rağbet etmesi, kızların herhangi bir garson gibi ekmeğinin peşinde olması gibi konuları yumuşatıyor.

Kayra Sır

Ümit Beste Kargın

Begüm Atak

Muhammet Kulu/Niyazi

Elif Erol

Deniz Erdoğan

Deniz Erdoğan
YILDIZ

Inci tanelerin konusu nedir?

İnci Taneleri dizisinin 25 Ocak Perşembe günü yayınlanan ilk bölümünde Azem, hapisten sonra kendine yeni bir hayat kurma mücadelesi verirken Dilber ile yolları kesişir.

Azem yıllar önce karısını öldürdüğü için hapse girer. Hapishanede kurduğu güçlü dostluklar, Azem’in tahliye günü geldiğinde daha da güçlenir. Azem, arkadaşlarından duygusal bir veda ile hapishaneden ayrılır. Azem, ölümünden sorumlu tutulduğu eşi Hande’yi mezarında ziyaret eder. Okuduğu şiirle eşine duyduğu özlemi dile getiren Azem, “Bu sadece senin aşkın değil, aynı zamanda senin failin!” şiirini okurken duygularını kontrol edemez. 

İnci Taneleri dizisinin konusu; Yıllar sonra hapisten çıkan Adem Yücedağ’ın kaybettiklerini bulma mücadelesini gösterecek. Acılı geçmişi, taşıdığı büyük sırrı ve sırtındaki yaşam yüküyle umudun peşinde koşan Azem, kolyesinden saçılan incileri tekrar toplayabilecek mi?

Azem otelin girişinde telefonda iş görüşmesi yaparken Zerre gelir. Zerre hem Dilber’in asistanı hem de kuzenidir. Zerre’nin argo konuşmaları Azem’i rahatsız ediyor. Azem ile Zerre arasındaki tartışma sırasında Dilber aşağı iner ve Azem ile ilk karşılaşma olaylı bir şekilde gerçekleşir.

Zahir, Dilber’in yıllar önce evlenmek zorunda kaldığı adamdır. Dilber zaman zaman ona para vererek uzak durmasını sağlar. Ancak; Azem ve Dilber’i yan yana, hatta öpüşürken gören Zahir sıkıntı çıkarır. Nergis ve Kasım’ın evine gelen Azem, yıllar sonra eşini en yakın arkadaşlarıyla hatırlar. Yıllar önce Azem’in ısrarıyla kimseye anlatılamayan gerçek, Nergis ve Kasım’ın içinde iyileşmeyen bir yaradır. Akşam yemeğini Piraye’nin evinde bırakan Azem, otele girmek için sokakta yürürken Zahir’i karşısında görür. Zahir yalnız değildir ve o ve adamları Azem’i öldüresiye döver.

Inci taneleri hangi gün? Saat Kaçta?

İnci Taneleri yeni bölümleriyle her Perşembe akşam saat 20.00’de Kanal D‘de!

inci taneleri Fail Şiiri – YILMAZ ERDOĞAN

Senin aşkın değil sadece
Failin olmak da varmış
Bir gün öylece
Durup dururken
Hiç alamet yokken ortada
Kıyamet de koparmış.
Meğer seninle her günümüz
Bir cennette geçermiş
Meğer senden sonra zaman
Yaşamak pahasına ölmekmiş
Şimdi yattığım ranzam
Senin mezarın kadarmış
Senin aşkın değil sadece
Failin olmak da varmış

Yılmaz Erdoğan – İnci Taneleri – Fail – Ali Fuat

Dilber Dans Sahnesi

Dizideki rolünün en önemli parçalarından biri olan pavyondaki dans sahneleri için Hazar Ergüçlü’nün kampa giderek özel ders aldı. Uzun yıllar Anadolu Ateşi’nde eğitmen ve dansçı olarak çalışan oyuncu Elif Erol’dan ders alan Hazar Ergüçlü “Dilber” üzerinde çalışmak için haftada en az dört gün ve uzun saatler ter döktü. Dans eğitiminin yanı sıra ‘zil’ çalmayı da öğrenen Ergüçlü, Elif Erol ile uzun saatler boyunca tekrar ederek karakterin tüm mimikleri üzerinde çalıştı. Güzel oyuncu, sosyal medya hesabından Elif Erol ile bir fotoğraf bile paylaştı. Dizideki tüm dans koreografisi kendisine ait olan Elif Erol da oyuncu kadrosunda yer alıyor. Elif Erol, köşk sahnelerinde Ergüçlü ve diğer oyunculara dans, anlatım ve yüz ifadesi dersleri veriyor.

“Sanki yıllardır dans ediyormuş gibiydi. Hazar Ergüçlü’nün Ezo’dan dans dersi aldığı haberine son veren Erkal Sonel, “Hazar Ergüçlü kesinlikle Ezo’dan ders almadı. Profesyonel dans eğitmeni Elif Erol, Hazar Ergüçlü’yü yaklaşık 4 ay eğitti.

Dilber Şarkısı Sözleri

– Gemileri yakarım-

Keşke biraz daha galsaydın
Aşkın gönlünü alsaydın
O kadar soğuk davrandın ki
Üşüyo’san canımı yaksaydın

Bir hoşuma gitti, gidiş o gidiş
Biz bizi seveni sevmemişiz
Ner’de vefasız, ner’de hayırsız
Bulmuş, kalbe getirmişiz

Aşktan yüreğim çok yandı
Sevgiyi üfleyerek yaşadım
Angaralı’yım, yüzmeyi bilmem
Ama çok pis gemiler yakarım

Senin evin barkın yok mu?
Hep aklımda duruyorsun
Gelip de yanağımı sıkacağına
Hep canımı sıkıyorsun

Bir hoşuma gitti, gidiş o gidiş
Biz bizi seveni sevmemişiz
Ner’de vefasız, ner’de hayırsız
Bulmuş, kalbe getirmişiz

Aşktan yüreğim çok yandı
Sevgiyi üfleyerek yaşadım
Angaralı’yım, yüzmeyi bilmem
Ama çok pis gemiler yakarım

Kaynak: Youtube/ErkalSONEL | Söz Müzik: Osman Karakaya

Dilber Şarkısı Kime Ait?

Diziye ilginin arttığı bu günlerde Sincanlı Erkal olarak dikkatleri üzerine çeken usta sanatçı Erkal Sonel 52 yaşındadır. Evli ve 2+1 çocuk babasıdır.  

“Gemileri Yakarım” Dilber’in tüm Türkiye’nin konuşması haline geldiğini belirten Erkal Soner, duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Ben bile şok oldum. Şarkı patladı ve milyonlara ulaştı. Herkesin dudaklarındaydı. 26 Yıldır sahne hayatındayım ama Yılmaz Erdoğan sayesinde yıldızım parladı. Arayan arayana… Mesajlar ve telefon görüşmeleri Hollanda, Belçika, Danimarka’dan geliyor… her yerden.

Çekimin 10 saat sürdüğünü belirten Sincanlı Erkal; “Aslında sahnede her şey birden oldu. “Çekimler yaklaşık 10 saat sürdü ve 10 saat canlı oynadık.” .

Tüm Kadro ilk Bölümü birlikte izledi

İnci Taneleri ekibi BKM Mutfak Uniq’te düzenlenen izleme programında bir araya geldi. Yılmaz Erdoğan’ın yanı sıra Yapımcı Necati Akpınar ve tüm oyuncular; Demirören Medya TV Grup Başkanı Murat Yancı ve Kanal D yöneticileri katıldı.

Dört Yeni Dizi Daha Geliyor

“İnci Tanelerinin ilk fragmanı yayınlandığı günden bu yana çok konuşuldu. Bu gece seyirciyle tanışma zamanı… Umarım seyircilerden büyük bir yanıt bulur. Onu çok sevdik, seyircinin de seveceğine inanıyorum.”.

Kanal D izleyicileri için yeni sürprizleri olduğunu belirten Yancı, önümüzdeki günlerde dört yeni dizinin ekrana geleceğinin müjdesini verdi. Seyircinin ekrandan çıkamayacağını belirten Murat Yancı, “Yılmaz Erdoğan’ın kalemi ve görsel anlatım dili çok güçlü. “İnci Taneleri’nin sezonun en iddialı dizilerinden biri olacağını düşünüyorum.”

Demirören Medya TV Grup Başkanı Murat Yancı

20 yıl sonra “İnci Taneleri” dizisiyle ekrana dönen Yılmaz Erdoğan, “Dizi başlamadan önce bile yaşanan yankılar ve seyircinin tepkisi çok umut verici. Her zaman istediğim bir şey vardı. Bu da gerçek hayata benzeyen bir hikaye yazmaktı. İnci taneleri bana bu fırsatı verdi. Dizide çok trajik şeyler var ve çok komik şeyler de var. “Tıpkı hayat gibi …” dedi.

Dilber’i canlandıran Hazar Ergüçlü, “Açıkçası bu kadar konuşulmasını beklemiyordum… Çok mutluydum, hep birlikte çok mutluyduk. Umarım dizimiz Dilber’in getirdiği tepkilerin aynısını getirir.”dedi.

Gözyaşları İnci Oldu, Düştü

İnci Taneleri’nin ilk bölümüne Azem ve Dilber arasındaki duygusal anlar damgasını vurdu. Dilber, Azem’in odasına gelerek onu merak ettiğini ve ikisi arasında yaşananların bölümün en çok konuşulan sahneleri arasında olduğunu söyledi.

En Çok İzlenen Türk Dizisi, En Tepeye Yerleşti

İnci Taneleri ilk bölümüyle hem sosyal medyada hem de reyting listelerinde zirveye ulaştı. Çarpıcı diyalogları, şarkıları, dans sahneleri ve film benzeri çekimleriyle gece boyunca sosyal medyanın gündeminde olan İnci Taneleri, günün en çok izlenen dizisi oldu.

İnci taneleri dizisi gerçek hikaye mi?

İnci Taneleri dizisi gerçek bir hikayeden uyarlanmamıştır. Dizi, Yılmaz Erdoğan’ın kendisi tarafından yazılmış bir senaryo olarak hazırlandı. Dizideki karakterler ve olaylar tamamen kurgusal ve hayali bir dünyaya ait. Ayrıca; İnci Taneleri, Mehmet Akif Tutar tarafından yazılan bir romandır. Aile bağları, dayanışma ve mücadele ruhu üzerine derin bir hikaye sunmaktadır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir