Salgın döneminde hukukun birçok alanında önemli bir artış olacak​. ​Ne yazık ki, boşanmaların benzer şekilde artması bekleniyor, çalışma şeklimizi ve hangi becerilerin ​arandığını ​göreceğiz ve yaptığımız her şeyde nasıl daha esnek olacağımızı da öğreneceğiz.
​​
​Boşanma, iş davaları gibi hukuk alanları ​fazla mesai yapacak.
Dünya bir​den değişti ve dünyadaki değişikliklerle birlikte hukuktaki anlaşmazlıklar, her zamankinden daha farklı hukuk alanları sıkça duyulmaya başlandı.

İşyeri​ kavramı değişti ve bu nedenle iş hukuku, evden çalışma yetenekleri, ofisteki güvenli çalışma ortamları ve potansiyel ikinci dalgalar ve gelecekteki pandemiler söz konusu olduğunda işverenin bakım görevi ile ilgili işyeri anlaşmazlıkları, fazla mesai parası gibi daha fazla ayrıntıyı içerecek şekilde büyüyecek. Esnek çalışma ve işverenlerin kabul edilebilir uygulamaları nasıl değerlendirdikleri konusunda yeni tanımlar da olacaktır.​Gündeme gelecek diğer hukuk alanları, dijital çözümlere sahip olmak için yeni bir ihtiyaç duyan yasal teknoloji, dava, iptaller ve gecikmeler nedeniyle müşterilerle anlaşmazlıklarda çok sayıda şirket, kaçınılmaz ekonomik düşüşle iflas, sağlı​k hukuku ve aile hukukudur.

Online Avukatlık 2021 de Yıldızı Parlayacak Mesleklerin Başında Geliyor.
Boşanma avukatları epeyce meşgul olacak​.​

​Alanya ​Boşanma avukatları​ epeyce​​ mesai yapacak; ​Birebir ​ilişkiler söz konusu olduğunda ​boşanmalar artacak ve aile hukukuna olan ihtiyaç artacak ve aile hukuku ile ilgilenen gelecekteki avukatlar için daha fazla ​mesaiye yol açacaktır.

Sosyal ​mesafe önlemleri hala devam ederken, aile işletmeleri ​doğacak zarardan birbirlerini suçlayabilir.​

Tam teşekküllü ​en iyi ​avukat olmak ​isteyen ​stajer avukatlar,​ malesef okulda öğrendikleri​ ​​eski davranışları, sistemleri, geleneksel çalışma biçimlerini değiştirmeye ve uyarlamaya çalışmakla ​zorlanacaklar. ​Meslekte radikal ve olumlu değişimi etkileyebilecek yeni bir kültürün parçası olacaklar. 
Sosyal ​mesafe ve uzaktan çalışma, işyerinde yeni bir ​akım başlattı. 
Duygusal zekaya, müşteri​ ​odaklılığına ve ​ayrıca, daha fazla firmanın esnek çalışma düzenlemelerin​e ve iş/yaşam dengesini onayladığın​a ​şahit olacağız. 

Kaynak : law_ac.uk

Teknolojik beceriler her zamankinden daha önemli​ hale geldi.​
Pandemik sonrası, yeni nesil “online avukatlar” ​daha başarılı olacağı​ için​ teknolojiye daha fazla güveneceğiz.
Bu nedenle, avukatların, mevcut teknolojinin daha geniş bir kullanımına katkıda bulunmak için, başvuru sürecinden itibaren dijital uzmanlıklarını esnek bir şekilde yazılım ve donanım ile çalışmaları​​ gerekecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir