Alanya Avukatları

Dava ettiğiniz kişinin bir avukat tuttuğunu ve kendisinin ortalarda olmadığınızı fark ederseniz, muhtemelen sizin de bir avukat ihtiyacınız olacaktır. Sonuçta, sanıkların profesyonel yardım almasını haksız avantaj gibi görünen şeylerin olmasını istemezsiniz.

Davanızı bir avukat olmadan başlatırsanız ve sanık avukat tutarsa, genellikle mahkemeyi avukat lehine çevirmeye almaya hak kazanır. Örneğin:

Araba kazasında davalıyı arabanıza hasar için dava edersiniz. Davalı, bir avukatla birlikte ortaya çıkıyor çünkü otomobil sigortası poliçesinde, sigorta şirketinin sigortalıyı tüm şartlarda savunması gerekiyor olabilir.

İnsanlar hukuksal yardım almadan kanunlarla boğuşmaktan korkarlar.

Eğer bir şirketi dava ediyorsanız, mümkünse bir avukat tutmak akıllıca olacaktır. İşletmeler, yaşayan, nefes alan bireyleri değil, tüm mahkeme süreçlerinde bilançolarını göz önünde tutar.

Bir şirketi dava ediyorsanız, şirketlerin temsil edilmesine ilişkin genel şartlar nedeniyle diğer taraftan bir avukatla karşılaşmaya hazırlıklı olun. Kurumsal bir davalının avukat tutması gerekebileceği gerçeği, sizin bir avukata sahip olup olmadığınız fark edince işleri kolaylaşır.

Mahkemeler, farklı taraflar ve farklı koşullar için farklı kurallarla çalışırlar:

Dava sürecinde avukat tarafından temsil edilmesi gereken bir işletme iseniz ve şikayet ettiğinizde bunu bilmiyordunuz, muhtemelen mahkeme bu şartı size bildirecek ve size kısa bir süre izin verecektir.

Bir avukat kullanmamayı seçerseniz, davayı getiren kişi otomatik olarak kazanır. Bunun nedeni, yasanın işyerinde danışmanlık yapması gerektiğidir; yoksa sanki iş mahkemede yokmuş gibi olur.

Devletlerin çoğulcu yararlanım ilkesinden dolayı, resmi bir ofisi dava etmeye kalktığınızda idari mahkeme, muhtemelen davanızı görüşmeyi bile reddetmek isteyecektir.

4 Comments

  1. merhaba bana açılmış bir dava var dava ankarada ben denizlide avukat tutmadım daha doğrusu tutamadım bu durumda ne yapmalıyım dava konusu kamu görevlisine hakaret olarak görülüyor ben olayı hatırlamıyorum ama onlarda 2018 yılı ağustos da yazıldığı söylenen bir facebook yorumu var söz konusu hesaba ben bile ulaşamıyorum ama onlar nerden ulaşmışsa ordan tek bir cümle almış hakaret davası açmışlar ne yapmalıyım

    1. Teknolojik olarak ispatı olan şeyler biraz baş ağrıtabilir. Örneğin adınıza faturalı bir telefondan bir resme uzun süre bakmanız, beğen tuşuna basmış gibi kanıt sayılır.. Bu durumda niyete göre dava ilerler. Mailinize özel cevap yazıldı. Saygılar.

  2. şu an 16 yaşındayım,13 yaşında kavgada burnum kırıldı, beni tahrik etti kafasına yumruk attım, o da burnuma vurdu kırdı, şu an hala eğri, geçen mahkemeye vericem falan diyince , geçmişini şey yaparım akıllı ol falan dedi. kasten yaraladı, hakaret etti ve tehdit etti. 18 yaşında mahkemeye gitsek 100.000 tl lik dava açsam, 18 yaşından küçük olduğumuz için dava düşer mi, manevi bedelleri sayamam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir