Taş Kağıt Makas Dizisi

Kanal D’nin yeni sezondaki iddialı dizilerinden “Taş Kağıt Makas: ilk bölümü ilgi ve beğeniyle izlendi. Unutkan bir baba ve süper hafızalı oğlunun hikayesi izleyicileri ağlattı. 

Taş Kağıt Makas Künye

Yapım: MF Yapım
Yapımcı: Asena Bülbüloğlu
Yönetmen:Yusuf Pirhasan
Senaryo: Uğraş Güneş

Oyuncular: Hüseyin Avni Danyal, Ozan Güven, Hande Ataizi, Ekin Koç, Serra Arıtürk, Burak Yörük, Aytaç Uşun, Bülent Seyran, Selim Galip, Anıl Taşezen gibi başarılı oyuncuları bir araya getiren “Taş Kağıt Makas” ilk bölümüyle Çarşamba ekranlarını kilitlemiş gibi görünüyor.

Taş, Kağıt, Makas Dizi Konusu

Haklının güçlü olmadığı, güçlünün haklı olduğu bir düzende geçen hikayede; Masum bir gencin gecekondu mahallesinde düzenin gerçek sahiplerine karşı yürüttüğü büyük adalet savaşı anlatılır. Üstün bir hatırlama yeteneğine sahip olan Umut, yaşadığı her anı en ince ayrıntısına kadar hafızasına kaydeder. Bu süper hafızayı babasının masumiyetini kanıtlamak için mücadelesinde tekrar kullanır. Şehir içi otobüsünde olaylı bir şekilde tanıştığı Alev, Umut’un babası için adalet arayışının en büyük destekçisi olur. Parlak zekası ve derin yapısıyla Avukat Harun ve iflah olmaz bir sosyopat olan Fecir bu savaşın diğer tarafındadır. TAŞ Kağıt MAKAS, Alzheimer hastalığı olan babası için hayatını tehlikeye atan Umut’un adalet arayışını konu alıyor.

Çocukluğundan beri Hipertimi ile yaşamayı öğrenen Umut, hayatı boyunca gördüğü ve duyduğu hiçbir şeyi unutmaz. Bu özellik bazen bir mucizeye, bazen bir felakete dönüşebilir. Umut bir sabah uyanır ve hayatını altüst eder. Babası Rıza bir cinayetin faili olarak gözaltına alınır. Üstelik Rıza o geceyle ilgili hiçbir şey hatırlayamıyor. Umut ve Rıza bir anda kendilerini cehennemin içinde bulurlar.

Londra’dan yeni gelen ve İstanbul gecelerinin hızlı ismi olan Fecir Emirkıran; ismine yakışır ülkeye döner. Kavga ettiği Kadri Palaz, Fecir’in baskısı altında gözaltına alınır. Ancak Kadri’nin avukatı tüm dengeleri değiştirir. Hukuk dünyasının rengarenk figürü Avukat Harun Yakar, kendine has yöntem ve üslubuyla Fecir’in başına bela oluyor. Ama Harun da sert kayaya çarptı. Hayatında önemli bir yeri olan ağabeyi Kadri Palaz’ı ilginç yöntemleriyle mahkemeye gitmekten kurtardı.

 

ADALET İÇİN UMUT!

Yusuf Pirhasan’ın yönettiği ve senaryosunu Uğur Güneş’in yazdığı “Taş Kağıt Makas” dizisi, babasının sistemin gerçek sahiplerine karşı masumiyetini kanıtlamak için gecekondu mahallesinde yaşayan Umut’un adalet mücadelesiyle seyirciden tam not aldı. 

Öyküyü hakkın güçlü değil, güçlünün haklı olduğu bir düzende anlatacak olan Taş Kağıt Makasın yapımcılığını MF Yapım üstleniyor, yönetmen koltuğunda Yusuf Pirhasan oturuyor.

Gecekondu mahallesinde masum bir genç adamın tarikatın gerçek sahiplerine karşı yürüttüğü büyük adalet savaşının hikayesini anlatıyor.

Bütün Kötülüklerin Anası Kim?

Fecir’in (Burak Yörük) “Anneden kötülük doğar mı hiç, babadan kötülük doğar!” Sözleri yeni bir tartışmayı ateşledi. İstanbul’da gecekondu ile gökdelenler arasında sıkışıp kalan hayatların gündeme getirildiği dizide “sınıf ayrımcılığı” da bir başka tartışma konusu açtı. Fecir, “Bu hayatta iki şeyi sevmiyorum; “fakir ama gururlu gibi görünenler ve yaşlılar” sözleri tepki çekti.

“SÜPER zekanın” UNUTKAN babası!

Dizide; Cinayetle ilgili hiçbir şey hatırlayamayan Rıza (Bülent Seyran), “Öldürdüğüm kızın daha yirmili yaşlarının başında olduğunu biliyor musun?” ve “Bir oğlum mu var? Sözleri dizinin nasıl ilerleyeceği konusunda merak uyandırdı.

Olağanüstü bir hafıza yeteneğine sahip olan Umut (Ekin Koç) yaşadığı her anı en ince ayrıntısına kadar hatırlar. Bu süper hafızayı babasının masumiyetini kanıtlamak için mücadelesinde tekrar kullanır. Belediye otobüsünde olaylı bir şekilde tanıştığı Alev (Serra Arıtürk), Umut’un babası için adalet arayışının en büyük destekçisi olur. Parlak zekası ve sistem karşıtı avukatlık tarzıyla Harun (Ozan Güven), hukuk camiasının güçlü isimlerinden Cumhuriyet Savcısı Süreyya (Hande Ataizi), iş dünyası ile suç dünyasının kilit isimlerinden Kadri (Hüseyin Avni Danyal) ve Fecir (Burak Yörük), iflah olmaz bir sosyopat. İkisi arasındaki değişen dengede Umut’un Alzheimer hastalığı olan babası için verdiği mücadele seyirciyi derinden etkileyecektir.

 

İşte Taş Kağıt Makas Dizi Oyuncuları / Karakterleri;

Oyuncular: Oyuncu Kadrosunda usta sanatçılar ter dökmüş.

RIZA TANRIKULU – Bülent Seyran

RIZA-Bülent Seyran

Fatmagül’ün abisi yeniden tüm masumluğuyla ekranlara geri geldi. Başarılı oyuncu yine rolünün hakkını veriyor. Dizi izlenme payında en önemli karekter.

Avukat UMUT TANRIKULU -EKİN KOÇ

UMUT-EKİN KOÇ

Hikayesinin yanı sıra maliyeti ile de çok konuşulan dizide Ekin Koç, hiperhipertansifliği (olağanüstü hafıza yeteneği) olan İnsan karakterine hayat veriyor.

Annesini ve kardeşini çocukken geçirdiği trafik kazasında kaybeden Umut; Şehrin en büyük gökdelenlerinin arkasında dik bir yamaçta inşa edilen gecekondu mahallesinde babası Rıza ile fakir bir hayat yaşamaktadır. Hipertimezi olan Umut, olağanüstü bir hafıza yeteneğine sahiptir. Yaşadığı her anı en ince ayrıntısına kadar hatırlar ve etrafındaki dünyayı farklı bir şekilde algılar. Babası bir cinayet soruşturması kapsamında tutuklandığında tüm hayatı değişir. Babasının masumiyetini kanıtlamak ve adaleti sağlamak için bu yeteneği ile kazanan, kendine güvenen ve güçlü bir avukata dönüşür. Alev’le tanışmalarını ve ilişkilerinde ilerlemelerini sağlayan en önemli faktör bu hatırlama yeteneği olacaktır.

BİR UMUT MACERASI

Umut karakterini olağanüstü bir mücadelenin beklediğini ifade eden Ekin Koç, “Umut, geçmişte yaşadığı trajik bir kaza ve ona olağanüstü hafıza yeteneğini kazandıran “hipertimi” hastalığı ile gerçekten olağanüstü bir karakter. Her şeye rağmen babasıyla yıllarca mutlu bir hayat kurmayı başaran, onunla kazadan kurtulan ve geleceğe umutla bakan genç bir adamdır. Ancak Umut, yaşayacakları şok edici bir olayla hem hafızasını, zekasını hem de azmini son sınırlara kadar kullanacak ve olağanüstü bir mücadelenin içine girecektir. “Bu macerayı hep birlikte paylaşacağız.”dedim.

 

Avukat ALEV DÖNERTAŞ – SERRA ARITÜRK

Avukat ALEV- SERRA ARITÜRK

Alev, zorluklar karşısında pes etmeyen, hayatı adalet ve hakikat üzerine kurulu, cesur, kararlı ve zeki bir hukuk öğrencisidir. Umut’la beklenmedik bir şekilde halk otobüsünde karşılaştıklarında aralarında özel bir bağ oluşur. Zaman zaman yollarını ayırsalar da adalet arayışında, adalet mücadelesi ve mesleki başarılarıyla Umut’un en büyük destekçisi olan Alev, yıllar içinde güçlü, bağımsız, kararlı bir avukata dönüşüyor.

Avukat HARUN YAKAR -OZAN GÜVEN

Avukat HARUN -OZAN GÜVEN

Ozan Güven, üç yıl aradan sonra yeniden ekranda.

Zeki, karizmatik, komik ve şeytani kıllı, yüksek profilli bir avukat olan Harun’un karanlık bir geçmişi vardır. Cesur ve hırslı bir doğası var ve amacına ulaşmak için herhangi bir yol denemekten çekinmiyor. Büyük işadamları, mafyalar ve suç örgütleriyle ilişkileri onu karmaşık ve tehlikeli sularda gezinmeye zorlarken; Her ortama uyum sağlama yeteneği ve renkli kişiliği ile bir bukalemundur. Harun, kariyerinde aldığı tüm davaları güçlü iletişim becerileri ve kullandığı farklı yöntemlerle kazandı; Lüks yaşam tarzı, tatlı sohbeti ve cilveli tavrıyla da renkli bir özel hayatı var. Bir dava yüzünden Umut’la yolları kesişen Harun, bu süreçte öğrendiği bilgilerle kendi geçmişine yolculuk edecek ve karakterinin farklı yönlerini keşfedecektir.

Savcı SÜREYYA UYAR – HANDE ATAİZİ 

SAVCI SÜREYYA _HANDE Ataizi

Süreyya zeki, güzel ve sert bir cumhuriyet savcısıdır. Kendine özgü bir tavrı ve büyük hitabet becerileri olan Süreyya, işinde oldukça başarılı ve hukuk camiasında dosyalanmış bir kadındır. Üniversite yıllarından beri konuşulmayan bir çekim ve kıyasıya rekabetin yaşandığı arkadaşı Harun’un aksine devlete, iş ahlakına ve kurumlara son derece bağlı bir avukattır. Savcı olduğu bir davada verdiği hızlı karar Umut’un babası için başlattığı adalet mücadelesini tetikleyecektir.

FECİR EMİRKIRAN -BURAK YÖRÜK

Fecir- Burak Yoruk

Dışarıdan güçlü, çekici ve karizmatik bir insan gibi görünen Fakir, duygusal dalgalanmaları, kibirleri, maçoları olan ve öfkesini kontrol edemeyen bir sosyopattır. Duygularını sınırların ötesinde yaşayan Fecir, travmatik geçmişinin yaralarını iç dünyasında hissetmeye devam ediyor. Fecir, feodal fikirleri nedeniyle babasının kendisine yüklediği sorumluluklarla Emirkıran Grubunun başkanı olarak yetiştirildi; Duygusal zayıflığını gizlemeye çalışsa da bazen dinlediği şarkılarla bunu ortaya koyuyor.Bir sosyal medya uygulamasında keşfettiği ve şarkı söylemesinden çok etkilendiği Büşra ile yolları kesişmek herkesin hayatını değiştirecek.

KADRİ PALAZ – HÜSEYİN AVNİ DANYAL

Kadri PALAZ-HÜSEYİN Avni DANYAL

Kadri Palaz, babasının ölümünden beri tanıdığı Harun’u evlat gibi evlat edindi. Harun’u en iyi okullara gönderdi ve büyük bir avukat olmasını sağladı. Kadri, hukuk arenasında satranç ustası gibi oynuyor, Harun’u avukatın ötesinde bir araç olarak kullanıyor. Daha azına razı olmayı asla sevmeyen Kadri Palaz’ın en büyük hedefi patronlar kulübünde kendine yer bulmaktır. Aralarındaki çok güçlü bağ olan Harun’la kurduğu baba-oğul ilişkisi, Fecir Emirkıran davasıyla büyük bir teste tabi tutulacaktır.

Taş Kağıt Makas Uyarlama mı?

Evet uyarlama; Kore dizisi, “Remember: War Of The Son” dizisinden uyarlanan sürpriz bir karakter olan Avukat Harun eklenmiştir. Setlere  uzun bir aradan sonra geri dönen oyuncunun canlandığı karakter farklı çözüm yöntemleriyle çok beğenildi.

Yönetmen koltuğunda Yusuf Pirhasan’ın oturduğu, senaryosunu Uğraş Güneş‘in kaleme aldığı “Taş Kağıt Makas” dizisi, gecekondu mahallesinde yaşayan Umut’un (Ekin Koç), düzenin gerçek sahiplerine karşı babasının suçsuzluğunu ispatlamak için verdiği adalet savaşıyla ekrana gelecek.

Taş Kağıt Makas dizisi şarkı söyleyen kız

Ahmet Kaya’nın unutulmaz klasiği ” Ne sen leylasın ne de ben Mecnun” Hep Sonradan şarkısını genç ve güzel bir nefesten dinledik. Büşra’yı flashback (geri sarma) ile tekrar izlemek isteriz.

Büsra, çok hızlı mod değişiklikleri yaşayan Korkunun Türkiye’ye dönüş Partisi’nde sahneye çıkıyor.
Büşra’nın babası Haydar ve Rıza mahalleden arkadaştır.  Büşra’nın cansız bedeni ormanda dövülmüş halde bulunur. Rıza da hafıza sorunu olan bir adamdır, bu yüzden eve gitmek yerine ormana gider ve Rıza için Büşra’nın cinayeti suçlanır.
Taş Kağıt Makas dizisinde şarkı söyleyen; hem güzel sesi hem de güzelliğiyle dikkat çeken Büşra karakterini canlandıran oyuncu çok merak edilmişti.

Özellikle Ahmet Kaya’nın “Hep Sonra” şarkısını “Ne sen Leyla’sın ne de ben Mecnun’um” replikleriyle seslendiren Büşra karakteri seyirciler tarafından unutulmayacak bir performans sergiledi; Ancak Büşra’nın sonu o kadar da iyi değildi. Fakir bir ailenin kızı olan Büsra, güzel sesiyle ünlü olmayı planlıyor ve bu güzel sesiyle sosyal medyada dikkatleri üzerine çekti.

Taş Kağıt Makas Dizisi Nerde Çekiliyor?

İstanbul’un Beşiktaş, Galata, Beylikdüzü gibi semtlerinde çekiliyor.

BURAK YÖRÜK “Beni Çok Farklı Bir Karakterle Göreceksiniz.”

Taş Kağıt Makas’ta Fecir karakterini canlandıracak yakışıklı oyuncu Burak Yörük, “Yepyeni bir projeyle sete girmenin heyecanını yaşıyorum. “Taş Kağıt Makas senaryosu çok heyecan verici, okurken çok heyecanlandım. Fecir çok köşeli bir karakterdir. Bu benim için çok güzel ve çok eğlenceli olacak. Her şey çok güzel görünüyor. Personelimiz de oldukça güzel ve kalabalık. Bakalım ne olacak, dört gözle bekliyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir