Alanya’da avukat olarak çalışmak için üniversite hukuk dersleri almak ve hukuk diploması sahibi olmak gerekir.
Sözel beceri iyi bir avukat olmanın önemli bir avantajıdır.

Bir aile avukatının müdahale alanları:

Avukat, müvekkillerini hakim karşısında savunabilecek, danışmanlık yapabilecek, yardım edebilecek, talepte bulunabilecek ve temsil edebilecek hukuk uzmanıdır. Alana bağlı olarak, müşterileri tüzel kişiler veya bireyler olabilir. Vergi, iş, aile ve mülk gibi konuları ele alabilir. Ayrıca çocuk haklarını koruyabilir ve çevreyi insan saldırılarına karşı savunabilir. Ayrıca cezai, kabahat, ticari ve mali davaları da ele alabilir. Avukat ayrıca çeşitli yasal işlemler konusunda tavsiyelerde bulunabilir. Gerçekten de avukatlar, müvekkillerin günlük sorunlarını (iş hukuku, aile hukuku, ceza hukuku vb.) Çözmelerine yardımcı olabilir.) onları yargı önünde temsil ederek. Bağımsız olarak veya bir hukuk bürosu veya bir şirketin hukuk departmanı gibi yasal bir yapı içinde çalışabilirler. Ayrıca avukat, hukuk müşaviri ve savunma avukatı olarak birçok işlevi yerine getirebilir.

Neden iyi bir avukat ihtiyacımız var?

Avukatların rolleri çok çeşitli olduğundan, hizmetlerini aramak için birçok neden vardır. Hukuki alanda ele alınması gereken her türlü hukuki konuda müşteriye tavsiyelerde bulunabilir ve bilgilendirebilir. Müşterilerinizi yönlendirerek size dava kazanma şansı verir. Durum farklı bir yöne giderse duruşma öncesi anlaşma yapma yeteneğine sahiptir. Müvekkilinin haklarını (düşük para cezaları vb.) Almasını sağlamak için her şeyi yapacaktır.). Ayrıca her işlemde müşterileri ile birlikte olma ve durumlarının başarı oranları hakkında bilgi verme yeteneğine sahiptir. Bir avukatın temel hedefleri, müvekkilini mahkemeye çıkmadan önce yönlendirmek ve netleştirmektir. Müşteri raporlarının gizliliğini sağlarlar. Ayrıca müvekkilinin çıkarlarını savunmak ve mahkemede kendini savunmak için gerekli becerilere sahiptir. Müvekkiline durumla ilgili uygulanacak strateji konusunda nasıl davranacağını ve tavsiyede bulunacağını bilir. Ayrıca çeşitli yasal belgelerin (işlem, şirket tüzüğü, ticari kiralama vb.) Hazırlanmasından da sorumlu olabilir.) ve şirket için sözleşmeler. Hizmetleri bireyler, şirketler ve profesyoneller için tasarlanmıştır.

Bir avukat ne zaman aranmalı?

Polis nezaretinde veya tutuklanmasında, bir avukat tutmanız şiddetle tavsiye edilir. Soruşturma dosyasının kontrolünü ele geçirebilir ve soruşturma hakiminden soruşturma kararı alabilir. Küçük bir anlaşmazlık ortaya çıktığında bir avukatın varlığı da esastır. Uzman olarak aile hukuku (boşanma, gayrimenkul hukuku, özlük hakları vb.) Alanlarında uzmanlaşmıştır.medeni ve ticari sözleşmeler hukuku, sosyal hukuk (sosyal güvenlik hukuku ve iş hukuku), inşaat hukuku ve ceza hukuku (suçlar, güven ihlali, dolandırıcılık, sendika ayrımcılığı, cinsel taciz vb.). Bölge adliye mahkemesi, iş mahkemesi, ceza mahkemesi, ticaret mahkemesi, polis mahkemesi ve ilçe mahkemesinde avukat tutmak mümkündür. Avukat ayrıca idare mahkemesine veya yargıtay mahkemesine müdahale etmeye hazırdır.

Bir avukat nasıl tutulur?

Alanya’da avukat bulmanın ilgili baro avukat web siteleri, avukat web sitesi gibi çeşitli yolları vardır.

Bir avukatın ücretleri nelerdir?

Ortalama olarak, bir avukatın hizmetlerinin kullanımı danışma için yaklaşık 875 TL tutarındadır ve hukuk bürosunun itibarına, söz konusu davanın niteliğine ve zorluğuna ve avukatın uzmanlığına bağlı olarak değişir. Örneğin, bir mahkemedeki bir hukuk davasında maliyet 20.000 ila 150.000 TL arasındadır. Bir ceza davasında fiyatın belirlenmesi, özellikle bir ceza davasında zor olabilir. Bir ceza davasının fiyatı 100.000 TL’ye kadar çıkabilir. İş hukukunda bir avukatın saatlik ücreti 3000 TL civarındadır. Boşanma davasının açılması 30000 ila 150.000 TL arasındadır. Bu durum daha da yükselebilir.

Bir avukat nasıl seçilir?

  • – Neden bir avukata ihtiyacınız olduğunu bilmek önemlidir çünkü bazı avukatlar hukuki danışmanlık konusunda uzmanlaşırken diğerleri dava ve savunmaya odaklanır. İlgili alanda hangi avukatın olduğunu bulmak mümkün değilse bir başsavcı seçin.
  • – Avukatın davayla ilgilenmek için gerekli becerilere sahip olup olmadığını kontrol etmek önemlidir. Belirli bir hukuk alanında yetenekli bir avukat seçin. İdeal olarak, avukatın çevrimiçi profiline veya hukuk bürosuna doğrudan danışarak uzmanlıkları ve itibarları hakkında bilgi edinin.
  • – Seyahat masraflarını azaltmak için yerel bir avukat tutmak önemlidir. Ayrıca zor zamanlarda iyi iletişim ve randevulara kolay erişim sağlar. İyi bir üne sahip bir avukat seçmek en iyisidir.
  • – Avukatla iyi geçinmek de önemlidir. Avukatın iyi bir dinleyici, iyi bir öğretmen ve profesyonel olup olmadığı bilinmelidir. Avukat, davayı ayrıntılı olarak açıklayabilmeli ve savunma stratejilerine sahip olmalıdır. Ayrıca müşteriye açık olmalı ve davanın ilerleyişi ile güncel olmalıdır.
  • – Avukatla güvenilir ve sağlıklı bir ilişki sağlamak için insan ve kişilerarası becerilerle birlikte hukuk bilgisi esastır.
  • – Avukatın ücretlerini bilmek önemlidir. Bu, avukat seçiminde temel bir kriterdir. Avukat ücretleri konusunda şeffaf olmalıdır. Çoğu avukat, ücretlerini davanın karmaşıklığına uyacak şekilde uyarlar. Bu nedenle, ilk toplantıda bir tahminde bulunulması tavsiye edilir.

İlk temas sırasında bir avukata sorulması gereken sorular:

– Hukuki danışmanlık veya dava konusunda uzman mısınız?
– Kaç yıldır bu meslekte çalışıyorsun?
– Hangi farklı davalara baktın?
– Antalya Barosu Alanya Avukatlarına kayıtlı mısınız?
– Davam için izlenecek prosedürler nelerdir?
– Davamı kazanma şansım nedir?
– Avukatlık ücreti kaç para?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir