Alanya’daki en iyi meslek avukatlık mesleğidir. Alanya’da sokaklarda gezerken başımızı çevirdiğimiz her yerde Avukat Tabelası görürüz. Adliyelerde yüzlerce avukata rastlıyoruz. Bir Ceza Davasında Ceza Avukatı televizyonda yorum yaparken görüyoruz. Alanya’da en saygın mesleklerden biri olan Avukat mesleği son zamanlarda tehlike altında. Ülkemizde ve Kuzey Kıbrıs’taki hukuk fakültelerinden her yıl yüzlerce avukat mezun olmaktadır. Avukat bolluğu nedeniyle iş hacmi azalmaktadır. Avukat olmak eskisi kadar iyi gelir sağlamıyor. Ancak, yine de çok kazanan avukatlar var.

Avukat olmak karizmatik ve ilginç ama aynı zamanda çok zordur. Yüzlerce yasa, yasa da hüküm konulmamış durumlar, kural ve usulü ezbere bilmek gerekir. Bunlar bile yeterli değil. Hakim, müvekkil, icra memuru ve adliye yetkilileri ile iyi iletişim kurmak da esastır. En titiz esnaftan bile ince ve sürekli çalışmalısınız. Ancak, çabalarınız için de ödüllendirileceksiniz.

Türkiye’nin en çok vergi veren avukatları aynı zamanda Türkiye’nin en ünlü avukatlarıdır. Türkiye’nin en çok kazanan avukatları…

Türkiye’nin En Çok Kazanan Avukatları Kimler?

Türkiye’nin en çok kazanan avukatlarını incelediğimizde, genellikle uluslararası arenada faaliyet gösterdiklerini görüyoruz. Türkiye’de veya Ortadoğu’da dünyanın en büyük şirketlerinin iş ortağı olan avukatlar büyük gelir elde ediyor. Hukuk alanında isimleri marka haline gelen bu avukatlara girdikleri her ortamda gıpta ile bakılıyor. 

Türkiye’nin en çok kazanan avukatları arasında Gönenç Gürkaynak, Serdar Paksoy, İsmail Esin, Ahmet Pekin, Salih Tunç Lokmanhekim, Hakan Yazıcı, Atilla Kağan Duraklıoğlu, Bora Terzioğlu, Yılmaz Aslan, Bahadır Kalaycı, Mustafa Cerrahoğlu, Ersan Şen gibi isimler bulunmaktadır.

Av. Gönenç Gürkaynak

Av. Gönenç Gürkaynak

Türkiye’de uzun süredir en çok kazanan Avukat Gönenç Gürkaynak’tır. Rekabet hukuku ve bilişim hukuku alanlarında bir markadır. İstanbul merkezli ELİG avukatlık ofisi, çok uluslu büyük bir şirkete dönüşerek GÜRKAYNAK adını aldı.

30 milyon TL’nin üzerinde vergi ödeyen Gürkaynak’ın 150’ye yakın çalışanı bulunan hukuk bürosu Google, Amazon, İnstagram ve Twitter gibi şirketlerin iş ortağıdır. Bu dev şirketleri Türkiye ve komşu ülkelerde temsil eden Gürkaynak’ın önümüzdeki yıllarda gelirini artırması muhtemel görünüyor.

Av. Serdar Paksoy

Av. Serdar Paksoy

Paksoy Hukuk Bürosu Türkiye’de iş yapan yabancı yatırımcılara danışmanlık hizmeti verir. Birleşme ve devralmalar, kurumsal yönetim, beyaz yakalı suçlar, dava ve uyuşmazlık çözümü alanlarında çalışmaktadır.

Dava ve Uyuşmazlık Çözüm daire başkanlığı görevini yürüten Serdar Paksoy, özellikle sözleşme uyuşmazlıklarından doğan tazminat talepleri, şirket ortaklığı uyuşmazlıkları, yatırım uyuşmazlıkları, finansman, enerji, inşaat ve teknik uyuşmazlıklar konularında ICSID, ICC, ISTAC, TOBB Tahkim gibi kurumsal ve hukuki işlemleri yürütmektedir. GEÇİCİ tahkim yargılamalarında avukat ve hakem olarak görev yapar.

Serdar Paksoy aynı zamanda Uluslararası Barolar Birliği ve Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği üyesidir.

Av. İsmail Esin

Av. İsmail Esin

İstanbul Üniversitesi Hukuk Mezunu Avukat İsmail Esin, Esin Avukatlık Ortaklığı 1997 yılında kurdu. Ağırlıklı çalışma alanı; Birleşme ve devralmalar, Özel Sermaye Fonları, Uyuşmazlık Çözümü, Ortak girişimler, Özel sermaye yatırım fonları, Sermaye piyasası işlemleri, Ticari ve idari davalar, Uluslararası tahkim, Rekabet hukuku, İş hukuku, Vergi mevzuatı yer almaktadır. 

Av. Ahmet Pekin

Av. Ahmet Pekin

Pekin-Pekin Avukatlık, dünya çapında uzun vadeli başarıları yönlendiren doğru hukuki danışmanlık ve çözümler sunarak, sürekli olarak egemen hukuk ortamına uyum sağlayacak şekilde gelişmektedir.

Türk bankacılık işlemleri için yasal çerçevelere öncülük etme, çığır açan finansal ürünlerin piyasaya sürülmesini kolaylaştırma ve düzenleyici kurumlara çeşitli sektörlerde ortaya çıkan yasa ve yönetmelikler konusunda danışmanlık yapma konusundaki ünlüdür. Yüksek profilli finans ve birleşme ile satın alma anlaşmalarında önemli bir rol oynadı ve karmaşık tahkim davalarında kayda değer başarılar elde etti.

Meblağı En Yüksek Hukuk Davaları

Başarılı Avukat olup para kazanmak isteyenler genç avukatlar, en zorlu hukuk dallarına önem vermelidir.

  • Rekabet Hukuku
  • Ağır Ceza Hukuku
  • İnternet Hukuku
  • Kamu Hukuku
  • Şirketler Hukuku
  • Enerji Hukuku
  • Deniz Hukuku
  • Sigorta Hukuku
  • Tahkim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir