Ne Zaman Avukat Tutmak Gerekir? (Power of Attorney)

Vekaletname, tüm yasal belgelerin en önemlisidir. Bu yasal belge, başka bir kişiye, başkası adına belirli şeyler yapma hakkı verir. Bu şeylerin ne olduğu, kalıcı Vekaletnamenin içeriğine bağlıdır.

Vekaletname, bir avukata bir başkası adına harekete geçme yetkisi veren yasal bir belgedir.

Vekaletnamenin şartlarına göre, varlık mülkiyeti, finansman veya sağlık hizmetleri hakkında yasal kararlar almak için kapsamlı veya sınırlı yetkiye sahip olabilir.

Vekaletname türleri, sınırlı bir vekaletname olarak da bilinen geleneksel, iptal etmediğiniz sürece bir geçerli, sadece belirli olaylar için devreye giren esnek veya sağlık için kalıcı bir vekaletname (vasi) olarak da bilinen tıbbi durumları da içerir.

Zihinsel veya fiziksel iş göremezlik nedeniyle kendi adınıza hareket edemiyorsanız, temsilciniz veya avukatınız refahınızı ve bakımınızı sağlamak için finansal kararlar almaya çağrılabilir. Vekaletname, imzalandıktan hemen sonra yürürlüğe girer.

 Aynı anda iki veya daha fazla kişiye vekaletname verebilir.

Avukatın gerçekleştirmesine izin verilen diğer önemli görevler bankacılık işlemleri, gayrimenkul kararları, maaş veya emeklilik ile ilgili veya sağlık faturalandırmasıdır.

Temsilciniz olarak seçtiğiniz kişi, tereddüt etmeden güvendiğiniz biri olmalıdır. Ancak, güvendiğimiz insanlarla bile, bazı kontrolleri ve dengeleri korumak genellikle akıllıca olacaktır. Aslında avukatlar görevlerini yerine getirirken belirli bir bakım standartlara sadık kalır. Karşılıklı güvene dayalı bir ilişki kurulur.

Bir Avukata Vekalet Vermek (Avukat Tutmak), sizi kişisel işlerinizi kontrol etmekten mahrum bırakmaz. Bu, yalnızca gerektiğinde güçlü bir araç haline gelen bir acil durum belgesidir. Vasi kararları hariç; Vekaletname iradenizin önüne hiçbir zaman geçemez.

Avukat Sibel DEMiRAL | Alanya – TURKEY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir