32 Bin Tıbbi Sekreter Alımı

Sağlık Bakanlığı sekreter alımı için sözleşmeli olacak. Sekreterin şartları nedir? Maaşları ne kadar olacak? İlan ne zaman yayınlanacak?

Sağlık Bakanlığı tarafından 2022 yılında 32 Bin Tıbbi Sekreter Alımı için Şartlar nelerdir? İlan ne zaman?

Sağlık Bakanlığı personel alım ilanı bekleniyor. Geçen gün açıklanan personel alım ilanına göre sözleşmeli personel alımı beklenmeye başlandı. Bu kapsamda elde edilen bilgilere göre Bakanlığın en fazla sekreter sayısını açıklayacağı öğrenildi. Sağlık Bakanlığı Personel Alım ilanının detayları nelerdir? Kim Sekreter olabilir?

Sağlık Bakanlığı 2022 Personel Alım İlanı Geldi!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçen gün yayınladığı iyi haberle 2022 yılında 85 bin personel alımı yapılacağını açıkladı. Bunun üzerine adaylar kontenjanların alınmasını beklemeye başladılar. Son dakikada aldığımız bilgilere göre esas olarak yapılacak kadrolar belirlendi.

32 Bin Sekreter Alınacak!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamaya göre 32 bin sekreter alımı yapılacağını belirtti. Bu kapsamda Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 32 bin poliklinik odası bulunduğunu belirtti. Daha önceki açıklamalarında Türkiye geneli tıbbi sekreterler işe alınacağı belirtilmişti. İşte yeni açıklama:

Bu dönemde 32 bin poliklinik odamız var. Bu yıl tüm bu poliklinik odalarında görev yapacak tıbbi sekreterler görevlendireceğiz. Doktorlar sekreterlik işlerinden kurtulacaklar. Böylece hekimler hastaya daha fazla odaklanabilecek ve daha iyi hizmet verebileceklerdir. Bütün sorunların tek tek çözüldüğünü hep birlikte göreceğiz. Bu yıl toplam 85.000 atama yapılacak. Şimdiye kadarki en büyük alım açıklandı. Yavaş yavaş hepsini bu yıl alacağız. Alımlar gruplar halinde yapılacaktır. Sabırla izlersek, yıl sonunda aramızda yeni arkadaşlar göreceğiz.”

Fahrettin KOCA | Sağlık Bakanı

85 Bin personel alımı için kadrolar açıklanmaya başlandı!

85 Bin personel alımı için Sağlık Bakanlığı’nın ağırlıklı olarak hemşire alımı yapacağı açıklandı. Ayrıca 81 ildeki polikliniklerde doktor ve hekimler için sekreter alınacaktır. Bunun üzerine adaylar, Sağlık Bakanlığı sekreter alımı ile ilgili başvuru koşulları ve ilan detaylarını araştırmaya başladı.

32 bin sekreter alımı için KPSS şartı olacak mı?

85 Bin Personel Alımı için Kontenjan Dağılımı Başladı! DETAYLAR AÇIKLANMADI.
Bakanlığa sağlık personeli alımında personel alımı ve alımı için kontenjan dağılımları belirlenmeye başlandı. Buna göre,

55 Bin ÖSYM Tercihiyle Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı:

ÖSYM üzerinden yapılacak tercih kılavuzu ile 55 bin sözleşmeli sağlık personeli alımı bekleniyor. Buna göre işe alımların Hemşire, Ebe, Sağlık Teknikeri/ Sağlık Teknikeri, Psikolog, Sosyal Hizmet Uzmanı, Biyolog, Odyolog, Çocuk Geliştirici, Diyetisyen, Fizyoterapist, Meslek Terapisti, Konuşma ve Dil Terapisti, Perfüzyonist ve Sağlık Fizikçisi kontenjanlarında yapılması beklenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir